Юридичний супровід угод із нерухомістю: що потрібно знати перед купівлею нерухомого майна

Мета покупця при купівлі нерухомого майна – придбати майно без прихованих ризиків з подальшим розпорядження ним на власний розсуд. Щоб не купити «майно з проблемами» рекомендуємо вам ретельно перевірити документи для її продажу.

Нажаль, відповідно до статистики, кожна 10 угода з купівлі-продажу нерухомості є сумнівна або шахрайська.

Виявити можливі ризики можна тільки шляхом проведення комплексної юридичної перевірки майна, яка здійснюється відповідним фахівцем – адвокатом.

Що ж необхідно перевіряти перед укладанням будь-якої угоди з придбання нерухомого майна?

Необхідно переконатись, що продавець дійсно є власником квартири. Впевнитись у цьому можливо шляхом перевірки правовстановлюючого документа, який підтвердить це. Просити оригінал, навіть нотаріальну копію може виявитися не надійним. В якості такого документа може бути: договір купівлі-продажу, дарування, міни, свідоцтво про право на спадщину, рішення суду. Окрім того необхідно перевірити особу продавця та наявність відкритих судових або виконавчих проваджень відносно нього.

Також необхідно проаналізувати попередні правочини з приводу відчужуваного майна на благонадійність, а також перевірити в реєстрі судових рішень чи не є дана квартира предметом спору.

Наступним кроком є перевірка наявності або відсутність арештів, іпотек, договорів позики, які мають відношення до відчужуваного нерухомого майна. Якщо інтереси продавця представляє особа за довіреністю, необхідно перевірити обсяг її повноважень для здійснення правочину з приводу відчуження нерухомого майна, а також чинність довіреності на момент підписання Договору, адже відсутність повноважень та скасування довіреності в момент підписання договору є підставою для визнання Договору недійсним.

Також дуже важливо перевірити, відомості про відсутність прав третіх осіб на нерухоме майно, а саме чи не є вказане майно об’єктом спільної сумісної власності подружжя або наявності інших співвласників, а також наявності дозвілу на відчуження нерухомого майна органів опіки та піклування, у разі якщо на нерухоме майно  мають право неповнолітні діти.

Якщо у квартири кілька власників, то потрібна нотаріально підтверджена згода на продаж від кожного з них. Якщо право власності належать особі до 18 років, угода не може відбутися без дозволу місцевого органу опіки і опікування, також, якщо право власності було придбано особою в шлюбі, угода не може відбутися без письмової згоди чоловіка або дружини.

Переконайтеся, що в квартирі ніхто не зареєстрований (не проживає), окрім власника і його сім’ї. Отримати таку довідку може власник або довірена особа в Центрі надання адміністративних послуг.

Зазначаємо, що навіть якщо Ви зробили перевірку квартири самостійно, все ж таки рекомендуємо проконсультуватись з адвокатом, і уточнити всі питання, які викликали у вас підозру.

Нагадуємо, що адвокати АО «Снєжний барс» надають повний спектр правової допомоги в сфері нерухомості.

 

Консультацію підготувала

Адвокат Адвокатського об’єднання  «СНЄЖНИЙ БАРС»

Сімонець Є.О.

 

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!