Як безпечно купити квартиру в новобудові

Зазначене питання поставало перед кожною людиною, яка хоч раз стикалася із купівлею житла. Все ж таки, що необхідно зробити перед купівлею квартири у новобудові?

Перш за все необхідно уважно перевірити інформацію про всіх учасників будівництва в Єдиному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а саме:

  • компанію забудовника;
  • компанію підрядника;
  • інвесторів;

Окрім того, у Державному реєстрі судових рішень необхідно перевірити наявність судових проваджень відносно вищезазначених осіб.

Другим етапом перевірки є перевірка права власності або право користування земельною ділянкою, якщо земельна ділянка надана у користування на підставі договору оренди, дуже важливо перевірити строк оренди, адже він не повинен закінчуватись під час будівництва. Також, необхідно звернути увагу на цільове призначення земельної ділянки, яке повинно бути під житлову забудову.

На сайті публічної кадастрової карти, а також в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, ви можете перевірити володільця або користувача земельної ділянки на якій буде відбуватися будівництво, розмір та цільове призначення земельної ділянки.

Окрім того, будь яке будівництво розпочинається з дозволу колишньої Державної архітектурно-будівельної інспекції, а нині Державної інспекції містобудування. Зазначаю, що будівництво будинків до чотирьох поверхів, які віднесені до об’єктів категорії наслідків СС1, відбувається на підставі повідомлення про початок будівельних робіт, будинки від п’яти поверхів, які відносяться до об’єктів категорії наслідків СС2, СС3 відбувається на підставі дозволу на будівництво. Коли будинок введено в експлуатацію, забудовник отримує відповідний сертифікат (для об’єктів категорії наслідків СС2 і СС3) або декларацію про готовність об’єкта (для категорії СС1). Важливо та необхідно перевірити зазначені документи в онлайн реєстрі дозвільних документів на будівництво .

Вивчити слід і ліцензію генпідрядника, згідно з якою він має право виконувати будівельні роботи. Окрім того, у забудовника повинні бути технічні умови на підключення будинків до комунікацій міста, які також підлягають перевірці.

При купівлі квартири в новобудові, яка не введена в експлуатацію укладається договір купівлі-продажу майнових прав. У зазначеному договорі необхідно перевірити всі дані забудовника, проєкт, характеристики квартири (площа, поверх, номер), строки будівництва, порядок і умови оплати, а також пункт про відповідальність забудовника за затримку з введенням об’єкта в експлуатацію. Зазначаю, що лише після завершення будівництва та підписання акта прийому-передачі, який свідчить про те, що ви приймаєте роботу забудовника, реєструється право власності.

Також рекомендуємо перевіяти інформацію стосовно забудовника у мережі інтернет, різноманітні форуми, відзиви, або на сайт Асоціації постраждалих інвесторів, де наведені дані про проблемні об’єкти.

Нагадуємо, що адвокати АО «Снєжний Барс» здійснюють комплексну перевірку та супровід угод із купівлі житла у новобудовах.

Консультацію підготувала:

адвокат АО «СНЄЖНИЙ БАРС»

Сімонець Є.О.

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!