Єдиному рахунку для сплати податків бути!

4 жовтня 2019 року Верховною Радою України прийнято та направлено на підпис Президенту законопроект №1051 від 29.08.2019 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Вказаний законопроект вносить зміни до Податкового Кодексу України. Відтак, проектом закону запропоновано доповнити ПКУ ст. 35-1, відповідно до якої,  єдиний рахунок — це рахунок, відкритий в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, який може використовуватися платником податків для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків та зборів, передбачених цим Кодексом, єдиного внеску та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи. Єдиний рахунок не може використовуватися платником податків для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податку на додану вартість, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також для сплати чистого прибутку (доходу) до бюджету державними та комунальними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями.

Як вбачається зі змісту законопроекту не всі податки можна буде перераховувати на єдиний рахунок, так нововведення не торкнуться сплати ПДВ та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового.

Комунікації з приводу помилкових чи надміру сплачених платежів на єдиний рахунок, будуть здійнснюватись через електронний кабінет платника податків.

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!